Friday , April 20 2018

Më 6 Dhjetor, Xiaomi prezanton Mi 5C

Xiaomi së shpejti pritet të debutojë telefonin e shumëpritur nga të gjithë, modeli Mi 5C. Thuhet se telefoni do të kushtojë afro 150 dollarë duke e vendosur kështu në rangun e ulët.

5C do të jetë i disponueshëm në dy versione: 5.2 inç dhe 5.1ç in ashtu si Mi 5S.

Por pritet të ndryshojë disa nga specifikat e brendshme. Snapdragon 821 në Mi 5S do të zëvendësohet ng një procesor tetë bërthamësh 2.2 Ghz ndërsa memorja e brendshme ngelet e njëjta 32/64GB.

Kamera e pasme do të ketë një sensor 12 megapiksel ndërsa kamera selfie 8 megapiksel. (PCWorld Albanian)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: