Monday , May 28 2018
Loading...
Loading...

Alfa Romeo sjell modedeli i ri, Stelvio!

Ndërkohë që Sergio Marchionne dhe Matteo Renzi  merrnin pjesë në ansamblenë e Anfias në stabilimentin e Cassino, fabrika e prodhimit të  automobilave alfa romeo, prezanton versionin e ri te saj: ALFA ROMEO STELVIO në versionin normal të saj.

Edhe pse zyrtarisht akoma nuk ka dalë në qarkullim,  pasi modelet e para të saj priten të dalin ne vitin 2017. E reja qëndron duke nisur nga ngjyra e zezë dhe zgjidhjen e problemve që ajo ka patur me paraurtin e ajrit, por gjithmonë  duke ruajtur formën e saj dinamike dhe sportive.

Ne  filialet  amerikane ne Los Angeles  ka prezantuar modelin e saj ALFA ROMEO STELVIO Quadrifoglo duke  e përshtatur për modelin amerikan si edhe në variantin benzin, Turbo 2.0 dhe 280 CV në SHBA-te dhe në variantin diesel për europën, ku prezantimi i parë do bëhet në sallonin e Gjenevës në Zvicër.(9-19 Mars)

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published.