Monday , April 23 2018

Armando Sadiku do të luajë kundër Izraelit?

Elbasanasi Armando Sadiku ishte në mëdyshje për t’ju bashkuar komëtares sonë në ndeshjen Shqipëri-Izrael, pasi dëmtimi që pësoi mund ta mbante më gjatë jashtë fushës së blertë.

Por në fakt ai është grumbulluar me lojtarët e tjerë dhe mund të zbresë në fushë nesër ndaj Izraelit, edhe pse ndoshta jo nga minuta e parë.

Sulmuesi shqiptar ka postuar një foto në rrjetin social “Facebook” bashkë me Agollin dhe Lilën, të shoqëruar me shkrimin: “Përshëndetje nga Elbasani – po pushoj për ndeshjen e nesërme në mbrëmje!”.

Sadiku mungoi në dy ndeshjet e zhvilluara me Lihtenshtejnin me Spanjën, ndërkohë që ndaj Izraelit pritet që të jap kontributin e tij.

saik

Përshendetje nga Elbasani – po pushoj për ndeshjen e neserme në mbrëmje!
Cari saluti da Elbasan – mi rallegro della partita domani sera!
Liebe Grüsse aus Elbasan – freue mich auf das Spiel morgen Abend!
????
#as10 #sadiku #nazionale #albania #kombëtarje #fifa #coppamondiale #qualificazione #albisr #elbasan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: