Monday , March 19 2018

Arrestohet 36 vjeçari shqiptar me 133 kg drogë në automjet. Policia: Cannabisi vinte nga Librazhdi.

Një 36 vjeçar shqiptar është arrestuar pasditen e djeshme nga policia greke, teksa në automjetin e tij u kapën 133 kg drogë. Droga u gjet e paketuar në 79 pako dhe vinte nga zona e Librazhdit.

Arrestimi i tij u bë në Neraida, Thepratia. Shqiptari akuzohet për trafik droge, vjedhje, falsifikim dhe hyrje ilegale.
Sipas policisë greke, edhe mjeti me të cilin lëvizte shqiptari ishte shpallur e vjedhur më 17.01.2017.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: