Tuesday , May 22 2018

Astrit Patozi këngë për Sokol Olldashin. Ja si e kujton ai (Video)

Ditën e nesërme, më 20 nëntor, bëhen plotë 3 vjet nga ndarja nga jeta në mënyrë tragjike të Sokol Olldashin. Një nga miqtë e tij të ngushtë Astrit Patozi ka vendosur ta përkujtojë ndryshe mikun e tij duke i kënduar me kitarë, një pasion dhe i vetë Olldashit.

“Nata të mori me errësirën e saj/Nëna jote po shkrehet në vaj/ Ti ike larg, në qiell fluturove/na braktise, na pikëllove”, nis kënga teksti i së cilës mendohet të jetë shkruar nga vetë Patozi.

Vargjet për mikun e tij vijojnë me “po ti nuk do trishtimi të na ndaj, ëndrra nuk ndalet…”. “Një dhimbje pa zë”, shprehet Patozi për mikun e tij, ku shfaq dukshëm dhe trishtimin për mungesën e një njeriu me shumë vlera që dhe cigaren “ashtu se ndez më”.

Sokol Olldashi u nda nga jeta pas një aksidenti fatal më 20 nëntor 2013.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *