Sunday , May 26 2019
Loading...

Atentati me 3 të vdekur në Elbasan, versioni i policisë

Policia ka dhanë informacion për atentatin e ndodhur mbrëmjen e sotme në Bradashesh të Elbasanit, ku mbetën të vdekur 3 persona të cilët udhëtonin me një makinë me targa të huaja. Policia thotë se po punon për kapjen e autorëve dhe zbardhjen e ngjarjes.

Njoftimi nga policia:

Sot rreth orës 21:15, në Bradashesh, Elbasan është qëlluar me armë zjarri në drejtim të një mjeti. Për pasojë kanë mbetur te vrare 3 shtetas që udhëtonin me të.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave dhe indetifikimin e kapjen e autoreve.

Forca te shumta policie kane rrethuar zonen ne nje perimeter te gjere.

Policia po kryen kontrolle e shoqerime dhe nje sere veprimesh te tjera per te bere te mundur zbardhjen e ngjarjes.

Nje grup specialistesh nga Krimet e Renda ne Drejtorine e Pergjithshme te Policise se Shtetit jane nisur ne ndihme te Policise se Elbasanit.

(BalkanWeb)