Friday , March 23 2018

Aktualitet (Shqiperia)

Joshjet, telefonatat, basti/ Mësuesja tregon si tentoi ta përdhunonte në zyrë drejtori

Mësuesja e shkollës 9-vjeçare në Malësinë e Madhe akuzon ish-eprorin. Joshjet, telefonatat, basti që ishte vënë për të dhe largimi nga puna pas refuzimit. Drejtuesit e prokurorisë dhe të ministrisë injoruan denoncimin e mësueses, ndërsa drejtori mohon akuzat. Problemet e mësuesve vazhdojnë të mos kenë mbarim, ku përballen më padrejtësi …

Lexo më shumë »

Aksident në rrugën e Rinasit. Shikoni se si i pret rrugën makina tip “Reno” (Video e përplasjes)

TIRANE-Një aksident i rëndë me 3 të plagosur ka ndodhur dy ditë më parë në rrugën Vorë-Rinas. Në një video të siguruar nga Report TV dallohet momenti kur një makinë humb kontrollin dhe më pas përplaset me automjetin tjetër. Makina tip “Reno” ka përplasur një automjet tip “Fiat”, pasi shoferi …

Lexo më shumë »

Pezullohet oficerja e Policisë së Shtetit për falsifikim të formularit të dekriminalizimit.

SHÇBA në bashkëpunim me Prokurorinë e Tiranës, në përfundim të një hetimi, kanë pezulluar nga detyra një oficere policie për shkak të falsifikimit të formularit të dekriminalizimit. Nga veprimet hetimore ka rezultuar se punonjësja e policisë, N/komisare M.D, me detyrë Specialiste Informacioni dhe për marrjen e kallëzimeve në Seksionin e …

Lexo më shumë »