Bota Archives - ElbasaniPlus
Monday , February 27 2017

Bota

Erdoan në 9 mars takohet me Putin në Moskë

Në datat 9-10 mars Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) do të vizitojë Rusinë. Erdoani do të marrë pjesë në mbledhjet e Këshillit të Bashkëpunimit të Nivelit të Lartë Turqi-Rusi, që do të mbahen në Moskë. Planifikohet që Presidenti Erdoan gjatë kësaj vizite të zhvillojë edhe një takim kokë …

Lexo më shumë »

Shqiptari arratiset pas arrestimit, por e zë gjumi në arrati.

Një shqiptar është arratisur pas arrestimit nga policia. Shqiptari, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, ishte arrestuar nga policia italiane në Pistoja, Itali për vjedhje. Gjykata kishte vendosur që ai të qëndronte në “arrest shtëpie”, ndërsa kontrollohej nga policia. Mesditën e djeshme ai nuk është gjetur në banesë, …

Lexo më shumë »

Turqi – Arsimit në shkolla i shtohen 3 gjuhë të huaja

Vendimi i Këshillit të Ministrave në lidhje me mësimdhënien dhe mësimnxënien në disa gjuhë të caktuara në institucionet formale dhe jo-formale të arsimit është publikuar në Fletoren Zyrtare. Sipas vendimit nëpër shkolla mësimdhënia dhe mësimnxënia mund të jetë në gjuhët persishte, koreane dhe urdu./TRT/

Lexo më shumë »