Thursday , August 17 2017

Cerrik

Besimtarët e Cërriku, së bashku për iftar

Besimtarët e qytetit të Cërrikut , kanë gjetur mundësinë për të kaluar bashkë një iftar. Mbledhur në një nga lokalet më në zë të qytetit , rreth 200 besimtarë myslimanë dhe që agjërojnë , për rreth një orë , kanë kaluar nën shoqërinë dhe respektin e njëri-tjetrit iftarin . Përveç …

Lexo më shumë »

Cërrik/ Inagurohet rruga e Leprozës, Gostimë

Kryetari i bashkisë së Cërrikut ka inaguruar këtë të shtunë rrugën e Leprozës, Gostimë. Zoti Toska këtë investim e ka quajtur mjaftë të rëndësishëm, pasi në këtë rrugë do të kalojnë edhe personat me aftësi të kufizuar me karrocat me rrota. Kryebashkiaku i Cërrikut Toska cilësohet si një njeri që …

Lexo më shumë »

Nisin punimet për aksin rrugor Belsh-Cërrik

Banorët e Cërrikut Belshit dhe gjithë Dumresë më në fund do të kenë një rrugë të rikonstruktuar. Qeveria Shqiptare në bashkëpunim me Fondin e Zhvillimit të Rajoneve dhe bashkitë Cërrik e Belsh, do të financojnë rikonstruksionin e aksit Cërrik-Belsh-Kuçovë-Ura Vajgurore. Ky projekt tashmë është tenderuar përfundimisht dhe mësohet se firma …

Lexo më shumë »

Zyrtare/Fillon rikonstruksioni i aksit Cërrik-Belsh-Kuçovë

Banorët e Cërrikut Belshit dhe gjithë Dumresë më në fund do të kenë një rrugë të rikonstruktuar. Qeveria Shqiptare në bashkëpunim me Fondin e Zhvillimit të Rajoneve dhe bashkitë Cërrik e Belsh, do të financojnë rikonstruksionin e aksit Cërrik-Belsh-Kuçovë-Ura Vajgurore. Ky projekt tashmë është tenderuar përfundimisht dhe mësohet se firma …

Lexo më shumë »

Cërrik, gati ndriçimi i rrugës hyrëse të qytetit

Segmenti rrugor Papërr – Banjë është tashmë thuajse i përfunduar. Pas shtrimit me asfalt të këtij aksi dhe vendosjes së sinjalistikës përkatëse, tashmë puna është përqendruar te ndriçimi i kësaj rruge. Prej disa ditësh specialistët e OSSHE-së po punojnë për lidhjen e energjisë elektrike në shtyllat e ndriçimit që janë …

Lexo më shumë »

Basha hap fushatën elektorale në Cërrik

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka nisur takimin elektoral në Cerrik, në një kohë kur kryeministri Edi Rama kishte zgjedhur të përuronte Parkun Olimpik në Tiranë me një ndeshje mes lojtarëve veteranë të basketbollit të Shqipërisë dhe të Kosovës. Basha, e ka kapur këtë moment dhe me të ka nisur …

Lexo më shumë »