Monday , December 5 2016

Gramsh

Aksident i rënd në Gramsh, vdes një person

aksident-1-1-e1474717062378

Në Gramsh, në fshatin Drashovicë, ka humbur jetën një 60-vjeçar pas një aksidenti me makinë. Automjeti tip Ford që drejtohej nga 31-vjeçari me iniciale E.M. ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka humbur jetën 60-vjeçari Agim Metani. Në aksident kanë mbetur të lënduar dhe dy persona të tjerë, të …

Lexo më shumë »

Gramsh/ Shpërndahen 200 leje legalizimi (Video)

shperndarje

200 leje legalizimi janë shpërndarë në Gramsh. Në ceremonine e ndarjes ishin të pranishem ministrja e zhvillimit urban Eglantina Gjermeni, drejtori i përgjithshëm i Aluizn-it Artan Lame, deputetët Taulant Balla, Anastas Angjeli, prefekti i Elbasanit Arben Kamami si dhe drejtues të Bashkisë Gramsh. Drejtori i Përgjithshëm i ALUIZN-it, Artan Lame, …

Lexo më shumë »

Ja si është transformuar Gramshi me Rilindjen

ja-si-eshte-transformuar-gramshi-me-rilindjen

Kryeministri Edi Rama dje ka vizituar qytetin e rindërtuar të Gramshit dhe nuk e la këtë gjë pa e komentuar në rrjetin social Facebook. Ja çfarë shkruan ai: Bashkia e re e Gramshit, deri para tre vitesh një qytet krejt i harruar, ku makinat parkoheshin në qendrën e qytetit dhe …

Lexo më shumë »