Kuriozitete Archives - ElbasaniPlus
Tuesday , March 28 2017

Kuriozitete

Ja çfarë po ndodh në Tasmani prej algave blu

Algat blu në plazhet e Tasmanisë krijojnë një pamje spektakolare që ndriçojnë të gjithë bregun. Për këtë arsye e kemi sjell këtë artikull për ju që të njiheni me një nga bukuritë e rralla dhe me një nga pamjet magjike që ju ndoshta nuk e keni parë ndonjëherë. Jemi në …

Lexo më shumë »

Pse xhamitë në Indonezi i mbijetuan cunamit?

Kur para dhjetë viteve qytetin indonezian BandaAceh u godit nga një cunami i madh , strukturat e vetme që i shpëtuan atij ishin xhamitë.Për qindra njerëz që gjetën shpëtimin në muret e xhamive, roli shpëtimtarë i tyre për ato mbetet i paharruar dhe për shumicën një përvojë e tillë ua …

Lexo më shumë »

Njihuni me pagat e disa profesioneve në Zvicër

Kantoni i Cyrihut në Zvicër ka publikuar listën e paga nga e cila mund të vërehet se sa janë fitimet në disa profesione në këtë vend. Portali Swissinfo.ch ka publikuar se sa mesatarisht fitohet nga disa profesione me konstatimin se pagat janë të mëdha, porse të mëdha janë edhe shpenzimet …

Lexo më shumë »