Tuesday , October 17 2017

Shqipëria

Lajmi i fundit nga Shqiperia, (Tirana, Durresi, Fieri, Shkodra, Vlora, Saranda, Korca, Berat, Lezha, Kukesi, Diber, Gjirokaster, Permet, Tepelene, Prrenjas, Erseke, Devoll, Kapshtice, Puke, Malesi e Madhe, Mat, Kucove, Kavaje, Lushnje, Mallakaster, Kolonje dhe  cdo qytet apo fshat tjeter ku nje ngjarje ndodh )   do ti gjeni  kete rubrike. Inforacione të  sakta.

ElbasaniPlus është portali më i klikuar i Qarkut të Elbasanit. Në këtë portal trajtohen dhe përcillen çdo ditë për lexuesin lajmet më të fundit nga ky qark. Stafi i kualifikuar dhe puna e palodhur e tij bëri të mundur që ky portal të jetë tashmë një pikë referimi për të gjithë qytetarët që banojnë apo kanë interes rreth zhvillimeve të fundit që ndodhin në këtë qark.
ElbasaniPlus nuk ofron vetëm lajme nga Qarku i Elbasanit por edhe nga e gjithë Shqipëria. Gjithashtu në këtë portal mund të gjeni edhe rubrikat e tjera, të cilat janë mjaft informuese për çdokënd. 

October, 2017

 • 17 October

  Kompensimi i pronave, 7 mijë dosje të reja dalin në janar

  Agjencia e Trajtimit të Pronave, e cila ka marrë në shqyrtim dosjet me aplikimet e viteve 1996-1997, është drejt fundit të përpunimit të rezultateve me vendimet financiare përkatëse. Burime nga ky institucion bëjnë të ditur për “Shekulli”-n se grupimi i pronarëve që kanë aplikuar për të fituar pronësinë apo kompensimin …

 • 17 October

  Samiti 100 në Shkup, Rama debaton me 3 kryeministra të rajonit

  Katër kryeministra nga rajoni, ndër ta edhe ai shqiptar, Edi Rama,  do të jenë pjesëmarrës sot në panelin me temë “A mund të konkurrojë rajoni në tregun global?” në Samitin 100 që prej dje po mbahet në Shkup. Është konfirmuar pjesëmarrja e kryeministrit të Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, kryetarit …

 • 17 October

  Elbasan/Vidhnin shtëpi, dyqane dhe kasetafonë makinash. Arrestohen 2 persona, në kërkim një tjetër

  Specialistët për Krimet, në Komisariatin e Policisë Elbasan bënë ndalimin e shtetasve:   K Dh, 33 vjeç banues në Elbasan.   A  P, 51 vjeç banues në Elbasan.   Gjithashtu nga ana jonë, është bërë shpallja në kërkim dhe po punohet  intensivisht për kapjen e shtetasit M.T., 36 vjeç banues …

 • 16 October

  96 vjeçarja, Nexhmije Hoxha në ditën e lindjes së ish-diktatorit, detaji i pandryshuar në veshjen e saj

  Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e ish-diktatorit ka pasur vizita sot në shtëpinë  e saj. Enver Hoxha kishte lindur në 16 tetor dhe besnikë të regjimit të kaluar kanë vizituar sot ish-bashkëshorten e tij, 96 vjeçe. Një nga vizitorët, siç shkruan Newsbomb ka qenë Preng Çuni, kryetari i Partisë Komuniste Shqiptare. Fotoja …

 • 16 October

  Dy aksidente me pasojë vdekjen kanë ndodhur njëri pas tjetrit

  Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në periferi të Tiranës, ku viktimë ka mbetur një 66-vjeçar me iniciale A.B.. Ka qenë një telefonatë rreth orës 20:30, në numrin e Emergjencave 112, që ka lajmëruar se në rrugën “Pezë Helmes”, një mjet ka aksidentuar një këmbësor. Në vendngjarje, …

 • 16 October

  Aksident i rëndë në sheshin kryesor, 2 të rinj në luftë me vdekjen

  Dy të rinj kanë mbetur të plagosur rëndë në një aksident të ndodhur mbrëmjen e sotme në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë. Sipas dëshmitarëve, dy të plagosurit udhëtonin me një motor, kur janë përplasur nga një makinë tip “BMW”. Të aksidentuarit janë transportuar për në spital.