Lajmi fundit nga Shqiperia, (Tirana, Durresi, Fieri, Shkodra, Vlora, Saranda,
Friday , April 28 2017

Shqipëria

Lajmi i fundit nga Shqiperia, (Tirana, Durresi, Fieri, Shkodra, Vlora, Saranda, Korca, Berat, Lezha, Kukesi, Diber, Gjirokaster, Permet, Tepelene, Prrenjas, Erseke, Devoll, Kapshtice, Puke, Malesi e Madhe, Mat, Kucove, Kavaje, Lushnje, Mallakaster, Kolonje dhe  cdo qytet apo fshat tjeter ku nje ngjarje ndodh )   do ti gjeni  kete rubrike. Inforacione të  sakta.

ElbasaniPlus është portali më i klikuar i Qarkut të Elbasanit. Në këtë portal trajtohen dhe përcillen çdo ditë për lexuesin lajmet më të fundit nga ky qark. Stafi i kualifikuar dhe puna e palodhur e tij bëri të mundur që ky portal të jetë tashmë një pikë referimi për të gjithë qytetarët që banojnë apo kanë interes rreth zhvillimeve të fundit që ndodhin në këtë qark.
ElbasaniPlus nuk ofron vetëm lajme nga Qarku i Elbasanit por edhe nga e gjithë Shqipëria. Gjithashtu në këtë portal mund të gjeni edhe rubrikat e tjera, të cilat janë mjaft informuese për çdokënd. 

April, 2017

 • 27 April

  Vizat amerikane, ambasada jep një mesazh të rëndësishëm

  Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë paralajmëron të gjithë qytetarët që kërkojnë të aplikojnë për një vizë amerikane të mos bien pre e mashtrimeve. Ambasada paralajmëron se jo vetëm do humbasin para por edhe të drejtën për të udhëtuar më në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. “Përshëndetje të gjithëve! …

 • 27 April

  Ilir Meta, Presidenti i Republikës?

  Kryesia e Partisë Socialiste ka dalë me një vendim unanim; të mbështesë kandidaturën e Ilir Metës për President të Republikës. Vendimi është marrë pas më shumë se një orë mbledhjeje dhe në fund ishte deputeti Taulant Balla ishte ai që e komunikoi atë për mediat. “Nesër mblidhet grupi parlamentar i …

 • 27 April

  Presidenti/ Mbahet Konferenca e Kryetarëve: Të premten raundi IV

  Konferenca e Kryetarëve ka vendosur në mbledhjen e kësaj të enjteje që raundi i katërt për zgjedhjen e presidentit të ri të Republikës të mbahet nesër. Nga të dhënat e fundit rezulton se votimi në fjalë do të realizohet në orën 17:00 dhe sipas Kushtetutës, për të zgjedhur kreun e …

 • 27 April

  Digjet edhe seanca e 3 për zgjedhjen e Presidentit

  Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, vuri në dukje se votimi quhet i vlefshëm edhe kur nuk ka asnjë kandidat. Fjalën e mori kryetarja e komisionit të çështjeve ligjore, Vasilika Hysi, e cila konfirmoi që nuk ishte paraqitur asnjë kandidat. Në këtë mënyrë është djegur edhe raundi i 3-të i zgjedhjet …

 • 27 April

  Rama: Zgjedhjet më 18 qershor

  Kryeministri Edi Rama tha në Kuvend se zgjedhjet do të bëhen më 18 qershor, duke respektuar afatin kushtetues. “Nuk është ende e mundur të parashikohet se kur PD do të kthehet në rrugën e arsyes. Nga ana tjetër pasnesër skadon afati për regjistrimin e kandidatëve për zgjedhjet e 18 qershorit …

 • 27 April

  Protesta e opozitës në Kavajë, Basha mbledh kryetarët e degëve të PD

  Në kuadrin e organizimit të protestës së 7 majit në Kavajë, kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka thirrur sot në një takim në selinë blu, kryetarët e degëve të PD-së dhe kryebashkiakët nga radhët e opozitës. Në takim është folur për mënyrën sesi do të organizohet protesta, e cila synohet …