Tuesday , June 25 2019

Shqipëria

Lajmi i fundit nga Shqiperia, (Tirana, Durresi, Fieri, Shkodra, Vlora, Saranda, Korca, Berat, Lezha, Kukesi, Diber, Gjirokaster, Permet, Tepelene, Prrenjas, Erseke, Devoll, Kapshtice, Puke, Malesi e Madhe, Mat, Kucove, Kavaje, Lushnje, Mallakaster, Kolonje dhe  cdo qytet apo fshat tjeter ku nje ngjarje ndodh )   do ti gjeni  kete rubrike. Inforacione të  sakta.

ElbasaniPlus është portali më i klikuar i Qarkut të Elbasanit. Në këtë portal trajtohen dhe përcillen çdo ditë për lexuesin lajmet më të fundit nga ky qark. Stafi i kualifikuar dhe puna e palodhur e tij bëri të mundur që ky portal të jetë tashmë një pikë referimi për të gjithë qytetarët që banojnë apo kanë interes rreth zhvillimeve të fundit që ndodhin në këtë qark.
ElbasaniPlus nuk ofron vetëm lajme nga Qarku i Elbasanit por edhe nga e gjithë Shqipëria. Gjithashtu në këtë portal mund të gjeni edhe rubrikat e tjera, të cilat janë mjaft informuese për çdokënd. 

June, 2018

 • 7 June

  Prokurori i çështjes “Tahiri” kalon vettingun

  Vetëm pak pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit dha vendimin për anëtarin e Gjykatës së Lartë Edmond Islamaj, një tjetër vendim pozitiv ka ardhur edhe për prokurorin e Krimeve të Rënda, Dritan Prençi, i cili e ka kaluar me sukses vettingun. Trupa gjykuese e KPK, e përbërë nga Genta Tafa …

 • 5 June

  Një lajm i mirë për emigrantët shqiptarë/ Greqia ul ndjeshëm tarifat për lejet e qëndrimit të emigrantëve

  Parlamenti grek ka filluar diskutimin për një amendament të depozituar së fundmi nga Ministria e Politikave të Emigracionit, i cili do të votohet në ditët në vijim, që propozon uljen e tarifave të lejeve të qëndrimit të emigrantëve të huaj në masën mbi 50%, duke favorizuar në këtë mënyrë edhe …

 • 4 June

  Aksidentet në Shqipëri/ Policia: Këta janë faktorët që po vrasin shqiptarët

  Një bilancë lufte. Kështu mund ta quash numrin e viktimave apo të plagosurve të shkaktuara nga aksidentet rrugore. Vetëm këtë gjysmë viti, 2018, ka nisur me një bilanc tragjik nga aksidentet automobilistike, kryesisht në dy muajt e parë të vitit, janar dhe shkurt. Janë me qindra aksidente të ndodhura në …

 • 1 June

  Kjo është vajza e cila humbi jetën në dasmë. Emri/Foto

  Një ngjarje tragjike ndodhi mbrëmë në Shkodër, ku një vajzë e re u gjetur e pajetë pranë parkingut të restorantit ku po zhvillohej dasma në të ciëln merrte pjesë. Ngjarja ndodhi në fshatin Melgushë të Shkodrës, ku 32-vjeçarja Jozefina Çefaj, për shkak se nuk ndihej mirë, doli jashtë ambientit ku …

May, 2018