Wednesday , June 28 2017

Librazhd

Rama në Librazhd: Bashkë për reformat e nisura

Edi Rama nga Librazhdi ka pohuar se 25 qershori është dita kur të gjithë të bashkuar duhet të ndahemi nga politika që shpërdoron administratën, që e shikon pushtetin si mjet përfitimi. Është koha që të votojmë kuqezi dhe jo për parti që nuk kanë asnjë program. Rama ka theksuar se …

Lexo më shumë »

Aksident në Librazhd, makinat ‘fluturojnë’ me 150 km në orë para nxënësve

Një aksident ka ndodhur në afërsi të Qukësit, në aksin Qukës – Librazhd, por fatmirësisht pa viktima. Sipas policisë, Golf-i me targa AA371AZ ka hyrë në parakalim të gabuar me shpejtësi jashte normave të lejuara duke humbur kontrollin duke dalë nga rruga dhe përplaset me anësoret e rrugës. Policia ka rrethuar vendngjarjen për ekspertizën. Drejtuesi i mjetit është jashtë rrezikut dhe është shoqëruar me ambulancë në spitalin e …

Lexo më shumë »