Friday , August 18 2017

Peqin

Ish-deputetit të Peqinit i rikthehet pasuria e sekuestruar

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur sot që ti hiqet sekuestroja ndaj pasurisë prej 1.1 miliardë lekësh të deputetit Alfred Peza. Vendimi është marrë nga Apeli i Krimeve të Rënda. Peza është nën akuzë nga ana e prokurorisë, për fshehje të ardhurash, deklarime të rreme, etj. Vendimi për heqjen …

Lexo më shumë »

Grabiti 95-vjeçarin, arrestohet i riu nga Peqini

Specialistët për Krimet, në Komisariatin e Policisë Peqin, bënë ndalimin e shtetasit:   B.SH., 18 vjeç banues në Peqin   Ndalimi i tij, u bë pasi në Lagjen “Xhami” gjatë natës dyshohet të ketë vjedhur me thyerje banesën e shtetasit  S.P., 95 vjeç dhe dyshohet të ketë marrë  një televizor …

Lexo më shumë »

Peqin/ Kanabis në makinën luksoze, 4 të arrestuar. Emrat

4 persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi në automjetin me të cilin ata udhëtonin është gjetur një sasi e madhe lëndësh narkotike e dyshuar si kanabis sativa. Gjatë operacionit të koduar ‘Transportuesi’, policia ka vënë në pranga shtetasit Asllan Muka, 38 vjeç banues në Shijak Fidel Osma, 23 …

Lexo më shumë »