Tuesday , July 25 2017

Përreth

20 turistë kuvajtjanë vizitojnë Bashkinë Belsh.

Ditën e sotme 20 turistë kuvajtjanë kanë vizituar bashkinë e Belshit. Ata kanë mbetur të mahnitur nga bukuritë natyrore që të ofron Belshi dhe zonat përreth tij. Belshi tashmë njihet nga të gjithë për bukuritë e tij natyrore dhe për mundësitë që iu ofron turistëve vendas dhe të huaj, raporton …

Lexo më shumë »

Zjarr i përmasave të mëdha në Belsh, rrezikohen banesat

Rritja e ndjeshme e temperaturave, ka kthyer sërish frikën nga zjarret. Kështu, një vatër zjarri e fuqishme është shfaqur në Belsh. Raportohet se nga përmasat e flakëve, të cilat thuhet se janë të mëdha, rrezikohen disa banesa, mes të cilave është shtëpia e Kulturës dhe një karburant. Të gjendur përballë …

Lexo më shumë »

Ish-deputetit të Peqinit i rikthehet pasuria e sekuestruar

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur sot që ti hiqet sekuestroja ndaj pasurisë prej 1.1 miliardë lekësh të deputetit Alfred Peza. Vendimi është marrë nga Apeli i Krimeve të Rënda. Peza është nën akuzë nga ana e prokurorisë, për fshehje të ardhurash, deklarime të rreme, etj. Vendimi për heqjen …

Lexo më shumë »

Prrenjas, Balla: Vota kuqeZi , qeverisje KuqeZi

Drejtuesi Politik i PS në qarkun e Elbasanit, Taulant Balla është ndalur në Prrenjas për të falenderuar të gjithë mbështetësit e PS të cilët garantuan fitoren e 25 Qershorit , por edhe për të nisur tashmë një proces mjaft të rëndësishëm të dëgjesave me qytetarët. Përfshirja e qytetarëve në bashkëqeverisje …

Lexo më shumë »