Friday , June 23 2017

Belsh

Belsh, ministrja Kodheli inspekton projektet e Rilindjes Urbane

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka zhvilluar sot një vizitë në qytetin e Belshit. Znj. Kodheli shoqërohej nga kryebashkiaku i Belshit Arif Tafani dhe deputeti Musa Ulqini. Ministrja inspektoi projektin e Rilindjes Urbane në këtë qytet ku kreu gjithashtu edhe një takim me të rinjtë. “Shtegu i Biçikletave” dhe Amfiteatri …

Lexo më shumë »

Belsh, gati fillimi i fazës së dytë të planit urbanistik

Rikualifikimi urban i qendrës së qytetit të Belshit tashmë duket se po merr trajtën përfundimtare. Shëtitorja kryesore e qendrës është thuajse e përfunduar dhe shtrimi i saj me pllaka ofron një mozaik të veçantë dhe mjaft tërheqës. Gjithashtu janë përfunduar dhe fasadat kryesore që gjenden përballë liqenit. Vetëm dy ditë …

Lexo më shumë »

Belsh, vijojnë punimet për planin urbanistik

Në qytetin e Belshit po vijojnë intensivisht punimet për rehabilitimin e qendrës. Punonjësit e firmës kontraktore “Vëllezërit Hysa”, vendosën sot pilotat e para për molin që do të ndërtohet në këtë liqen.  Gjatësia e tyre shkon 53 ml dhe 8 ml gjerësi nga muri i liqenit dhe me hapje anësore …

Lexo më shumë »

Elbasan/Operacioni “Brilant” sekuestron 21 kg lëndë narkotike, arrestohet në flagrancë një 23-vjeçar

Finalizohet me sukses operacioni i koduar “BRILANT”. Sekuestrohen  21 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa, 39 copë fishekë dhe një aparat celular. Arrestohet në flagrancë një shtetas. Specialistët e Sektorit Kundër Narkotikëve, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan në kuadër të një hetimi të ndjekur prej kohësh me metoda …

Lexo më shumë »