Cerrik Archives - ElbasaniPlus
Friday , April 28 2017

Cerrik

Cërrik, Ambasada Sllovake financon dy terrene sportive

  Investimet në infrastrukturën arsimore duket se po marrin një dimension të ri në bashkinë Cërrik. Ambasada Sllovake ka financuar ndërtimin e dy terreneve sportive pranë shkollës “Miranda Baku” në njësinë adimistrative Gostimë. Pikërisht sot është inaguruar ky investim që përfshin përkatësisht një fushë volejbolli dhe basketbolli. Gjatë ceremonisë së …

Lexo më shumë »

Cërrik, Mimi Kodheli takim me Forumin e Gruas

  Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka marrë pjesë në një takim me Forumin e Gruas Socialiste në Bashkinë Cërrik. Ministrja Kodheli, në këtë takim të zhvilluar në mjediset e shkollës “Aleks Buda” shoqërohej nga kryetari i PS Cërrik, Gëzim Salla si dhe drejtuese të forumit të gruas së kësaj …

Lexo më shumë »

Cërrik, Ambasada Amerikane projekt per masivizimin e sportit

Angazhimi i të rinjve me aktivitete sportive duket se është në axhendën e Ambasadës Amerikane në Shqipëri. Pikërisht këtë fokus kishte aktiviteti i sotëm i zhvilluar në mjediset e stadiumit “Nexhip Trungu” në Cërrik. Ambasada, në bashkëpunim me bashkinë Cërrik dhe Federatën Shqiptare të Futbollit, realizuan këtë veprimtari sportive ky …

Lexo më shumë »

Cërrik, rehabilitohen fasadat e pallateve

Prej pak ditësh në qytetin e Cërrikut ka filluar procesi i rehabilitimit të fasadave të pallateve. Aktualisht kësaj ndërhyrjeje i janë nënshtruar blloqet e pallateve dy katësh që gjenden paralel me bulevardin kryesor të qytetit. Mësohet nga elbasaniplus.com  se kjo ndërhyrje parashikon suvatimin  e këtyre fasadave dhe gjithashtu lyerjen  e …

Lexo më shumë »

Cërrik, bashkia apelon për mbështetje ndaj hendbollit

Cërriku është qyteti i parë në shkallë vendi që krijoi një ekip hendbolli për femra. Tashmë kjo disiplinë e re sportive përfaqësohet në këtë qytet me një skuadër djemsh dhe një vajzash. Por peripecitë financiare janë evidente në një ekip të sapoformuar. Skuadrat e drejtuara nga trajneri Florian Dedja mbështeten …

Lexo më shumë »