Gramsh Archives - ElbasaniPlus
Friday , April 28 2017

Gramsh

Gramsh, deputeti Balla takim me strukturat e PS

  Deputeti i Partisë Socialiste Taulant Balla ka qenë në Gramsh ku ka mërrë pjesë në takimin me drejtuesit lokalë të kësaj force politike. Kreu i listës së deputetëve në qarkun e Elbasanit, Balla, ka qenë i shoqëruar nga deputeti Anastas Angjeli dhe drejtuesit  e degës së PS-së. Në këtë …

Lexo më shumë »

Gramsh, zv.kryeministri Peleshi inspekton projektet e Rilindjes Urbane

Gramshi është një ndër ato qytete që ka përfituar nga projekti kombëtar i Rilindjes Urbane. Për të inspektuar këto punime, ditën e sotme ky qytet u vizitua nga zv.kryeministri Niko Peleshi,  i cili shoqërohej nga ministri i Energjitikës Damian Gjiknuri,  kryebashkiakja Luljeta Dollani, deputeti Anastas Angjeli dhe kryebashkiaku i Elbasanit, …

Lexo më shumë »

Gramsh/ Pushohen nga puna 250 punëtorë të HEC Moglicë

Shkurtime drastike nga puna në HEC Moglicë. Firma Limak ka njoftuar punëtorët se duke nisur nga data 20 shkurt do të ndërpresë kontratën kolektive të punës për shkak të mbylljes së disa sektorëve dhe ndryshimit të sistemit funksional të punimeve në HPP Moglicë. Aktualisht në firmën Limak janë të punësuar …

Lexo më shumë »