Rajoni Archives - ElbasaniPlus
Friday , May 26 2017

Rajoni

Lajmet dhe informacionet më fundit nga Kosova(Prishtinë, Prizren, Mitrovicë etj) Maqedonia, (Struga, Ohri, Shkupi, Gostivari, Tetova, Kumanova, etj)  Mali i Zi,(Podgorica, Kotor, Budva etj) Serbia (Beogradi etj) dhe Greqia (Athina, Selaniku, Larisa, Janina, Cameria)  Cdo ditë në këtë rubrikë do të vijnë për ju informacione nga burime serioze të lajmit.

ElbasaniPlus është portali më i klikuar i Qarkut të Elbasanit. Në këtë portal trajtohen dhe përcillen çdo ditë për lexuesin lajmet më të fundit nga ky qark. Stafi i kualifikuar dhe puna e palodhur e tij bëri të mundur që ky portal të jetë tashmë një pikë referimi për të gjithë qytetarët që banojnë apo kanë interes rreth zhvillimeve të fundit që ndodhin në këtë qark.

Për çdo sugjerim apo informacion të vlefshëm që ju mendoni se është i përshtatshëm për opinionin publik ju lutemi të na e dërgoni në adresën: info@elbasaniplus.com.

Gjithashtu bizneset që duan të reklamojnë aktivitetin e tyre në faqen tonë janë të lutur të kontaktojnë në adresën: reklamo@elbasaniplus.com

Zarf me eksploziv në makinë, plagoset rëndë ish kryeministri

Në Athinë, një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme, ora 18.35 e Greqisë, duke shkaktuar plagosjen rëndë të ish kryeministrit grek, Lukas Papadhimos, pas një shpërthimi në automjetin ku ai ndodhej. Bashkëpunëtori i NOA.al në kryeqytetin helen, raporton se z.Papadhimos u dërgua në spitalin shtetëror Evangjelizmos në Athinë, me …

Lexo më shumë »

Greqi, Parlamenti voton masat shtrënguese. Jashtë shpërthen dhuna

Në kohën kur brenda Parlamentit grek, Qeveria “Tsipras” po përballej me opozitën në debatin për votimin e masave shtrënguese që duhet të marrë Greqia me qëllim marrjen e dorëzanisë së radhës prej FMN-së dhe Bashkimit Europian, mijëra grekë protestonin jashtë godinës kundër këtyre masave. Protestuesit e udhëhequr prej sindikatave kërkuan …

Lexo më shumë »

Dhunohet barbarisht gazetarja. Emri

Gazetarja dhe anëtarja e re e PDK-së në Kosovë, Arbana Xharra, është dhunuar fizikisht mbrëmë nga disa persona në Prishtinë. Ajo u dërgua në gjendje të rëndë në spital, por pas marrjes së ndihmës së nevojshme mjekësore gjendja e saj është e qëndrueshme. Ish kryeredaktorja e gazetës “Zëri” në Kosovë …

Lexo më shumë »

Bie qeveria. Vendi shkon në zgjedhje të parakohshme

Me 78 vota për, Kuvendi miraton mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës. Mocioni i opozitës ka mbledhur votat e nevojshme për ta rrëzuar Qeverinë aktuale. Vendi shkon në zgjdhje brenda 45 ditësh. Pas afërsisht tri orë diskutimesh dhe akuzave të ndërsjella, Kuvendi i Kosovës e ka mbështetur …

Lexo më shumë »

“Fol mos u tut”, aksion protestues i gazetarëve

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, së bashku me Këshillin e Mediave të Shkruara të Kosovës të përkrahur nga organizatat e shoqërisë civile, sot zhvillojnë aksion protestues para objektit kryesor të qeverisë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë. “Fol mos u tut” është motoja e …

Lexo më shumë »