Sport (Shqiperia) Archives - ElbasaniPlus
Tuesday , February 28 2017

Sport (Shqiperia)

Miqësorja/ Ja sfida ndërkombëtare që do të luhet nesër në “Elbasan Arena”, hyrja e lirë

  Ditën e nesërme në orën 12:00 në stadiumin “Elbasan Arena” të qytetit të Elbasanit do të zhvillohet një ndeshje ndërkombëtare. Bëhet fjalë për një miqësore midis Shqipërisë dhe Malit të Zi, përsa i përket kombëtareve të femrave të këtyre dy vendeve. Vajzat shqiptare drejtohen nga tekniku Armir Grima dhe …

Lexo më shumë »

Takim midis TKZ dhe FSHF. Nuk pati asnjë rezultat

Tifozët Kuq e Zi dhe zyrtarë të Federatës Shqiptare të Futbollit kanë zhvilluar një takim në Prishtinë, me kërkesë të këtyre të fundit. Arsyeja është vendimi i grupimit më të madh që mbështet kombëtaren për bojkotimin e sfidave të kuqezinjve në Shqipëri. Megjithatë, duket se edhe pas këtij takimi, Tifozët …

Lexo më shumë »