Sunday , August 20 2017

Sport

Gjigantët italianë pranë Hysajt. Gati të paguajnë 50 mln Euro

Juventusi është në ndjekje të Elseid Hysajt. Sipas “Corriere del Mezzogiorno”, drejtues të “Zonjës së Vjetër” po kërkojnë të hynë në negociata me lojtarin, ndërsa në rast se nuk arihet marrëveshja me Napolin nuk përjashtohet mundësia e pagesës së klauzolës me vlerë 50 milionë Euro, shkruan SYRI.net. Largimi i Bonuccit ka …

Lexo më shumë »

Fiton Skënderbeu, marshon drejt Europa League

Skënderbeu luajti në fushën e tij ndeshjen e kthimit kundër Kairat Almaty, e vlefshme për turin e dytë të Europa League, shkruan SYRI.net. Takimi i parë kishte përfunduar në barazim 1-1, kështu që fitorja 2-0 në shtëpi i kualifikoi bardhekuqtë në turin e tretë europain. Ka qenë një ndeshje dramatike, e …

Lexo më shumë »

Elbasan Arena/ Kukësi fiton me Sheriff, por…

Në “Elbasan Arena” u luajt ndeshja e kthimit e turit të dytë paraeliminator të Champions League mes Kukësit dhe Sheriff Tiraspol. Takimi i parë i luajtur në Moldavi kishte përfunduar 1-0 në favor të Sheriff, ndërsa në fushën e tyre kuksianët fitojnë 2-1. Por ky rezultat kualifikon moldavët falë rregullit …

Lexo më shumë »

Edhe Crotone kërkon Arlind Ajetin

Pas Freiburg dhe SPAL, në garë për Arlind Ajetin është futur edhe Crotone. Skuadra kalabreze që arriti të mbijetonte në javën e fundit të Serie A synon një mbrojtës me eksperiencë për sezonin e ri dhe ka vendosur si objektiv transferimin e 23-vjeçarit shqiptar të Torinos. Është trajneri Davide Nicola …

Lexo më shumë »