Friday , September 22 2017

Sporti

Çmim special për për Giani De Biasin

Federata Shqiptare e Futbollit nëpërmjet një njoftimi zyrtar në faqen zyrtare, ka bërë të ditur ceremoninë që do të zhvillohet sot për Giani De Biasin. Tekniku italian do të marrë një çmim  nga Ambasa Italiane për gjithçka ka dhënë në Shqipëri. “Ambasada Italiane në Tiranë dhe vete Ambasadori Alberto CUTILLO …

Lexo më shumë »

Ibrahimoviç, intervistohet nga dy fëmijë shqiptarë.

Të realizosh një intervistë ekskluzive me një prej yjeve të futbollit botëror nuk është asnjëherë e lehtë, por dy fëmijët shqiptarë me banim në Suedi, Arbnori dhe Shenasia, ia kanë dalë mbanë Gjatë verës, Shenasi shkroi një artikull për “Svenska Dagbladet Junior”, duke treguar vitet e para të Zlatan Ibrahimoviç …

Lexo më shumë »