Tuesday , May 22 2018

Cërrik, Monika Kryemadhi takim me banorët e Mollasit

Deputetja Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me banorët e njësisë administrative Mollas të bashkisë Cërrik. Në këtë takim Kryemadhi shoqërohej nga ish-ministri Edmond Haxhinasto, kryebashkiaku i Cërrikut Altin Toska, drejtori i DRSHTRR Astrit Xhelili dhe drejtori i ISKSH-së Kastriot Belshi.

Sipas Kryemadhit, Mollasi është një zonë kryesisht me profil bujqësor dhe si e tillë meriton vëmendje maksimale dhe politika subvencionuese nga qeveria. Lëvizja Socialiste për Integrim e konsideron Cërrikun dhe Prrenjasin si dy prej zonave të saj me pritshmëritë më të larta politike për në zgjedhjet e 18 qershorit, duke qene se aktualisht këto bashki drejtohen nga dy prej përfaqësuesve të kësaj force.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *