Tuesday , May 22 2018

Dhunë në familje. Arrestohet 61 vjeçari në Elbasan.

Specialistët   për  Krimet, në Komisariatin e Policisë Elbasan, bënë arrestimin në flagrancë të  një 61 vjeçari, banues në Elbasan.

Ky shtetas, u arrestua nga efektivat e policisë, gjatë ditës së djeshme, pasi  në  mënyrë të vazhdueshme ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për  veprime  të  mëtejshme për veprën  penale “Dhuna në familje”  parashikuar  nga  neni  130/a /4  i Kodit  Penal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *