Friday , April 20 2018

Dhunoi fëmijën 3 vjeçar, Anjeza Husha kërkon gjykim të shkurtuar

Të gjithë e mbajnë mend rastin e Anjeza Husha, administratores së kopshtit privat “Diren”, e cila akuzohet se ka keqtrajtuar fëmijët nëambientet e kopshit qëajo administronte si dhe shpërdorim detyre.
Anjeza Hushi, nëna e njëvajze tëvogël, ka kërkuar gjykim të shkurtuar në seancën e radhës.

Gjykata e Tiranës e ka pranuar kërkesën e Hushës dhe në seancën pasardhëse priten konkluzionet e prokurorisë.

Ngjarja nëfjalëka ndodhur në qershor të këtij viti, ku nëpërmjet denoncimit tëemisionit investigativ STOP, Husha, e filmuar, dukej nga pamjet filmike se po dhunonte një fëmijë 3-vjeçar. Por nuk u majftua me kaq pasi menjëherë pas publikimit të rastit dhe dy prindër të tjerë, që kishin fëmijët në këtë kopsht, kanë bërë denoncim për dhunë fizike dhe psikologjike të vogëlushëve të tyre.

Vetë Husha është shprehur më herët se është penduar dhe se situata i kishte dalë jashtë kontrollit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: