Thursday , May 24 2018
Loading...
Loading...

Digjet një xhami historike në Greqi

Zjarri ka përfshirë xhaminë historike Beyazit, në Dimetoka të Greqisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Zjarri ka rënë në orët e para të mëngjesit, ndërsa ende nuk dihen shkaqet e rënies së tij. Zjarri ka përfshirë një pjesë të mirë të xhamisë si dhe ka djegur pjesën e brendshme të saj e cila është prej druri.

Ndërsa sipas një lajmi të agjencisë greke të lajmeve ANA-MPA, thuhet se zjarri ka rënë rreth orës 03:00 dhe se shkaku është një shkëndijë elektrike pasi në të kishte punime për restaurim.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published.