Monday , March 19 2018

E rëndë në Peqin/ Masakrohet me thikë 61-vjeçari, shpallet në kërkim autori

Ka mbetur i plagosur rëndë një burrë në Peqin pasi është goditur disa herë me thikë. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se i plagosur ka mbetur E.Sh., ndërsa në kërkim është shpallur K.C., 41 vjeç.

Specialistët për Krimet e Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan ndaj 41-vjeçarit, banues në Peqin, bënë referimin e materialeve në Prokurori dhe po punojnë për kapjen e tij.

K.C., në “Lagjen Xhami”, gjatë një konflikti për motive të dobëta dyshohet të ketë goditur disa herë me thikë shtetasin 61-vjeçarin banues në Peqin, shtojnë të njëjtat burime.

E.Sh., pasi mori ndihmën e parë mjekësore në Spitalin Kirurgjik Elbasan, u dërgua për mjekim më të specializuar në Tiranë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: