Friday , April 20 2018

Elbasan/ Arrestohen 2 të rinj, kundërshtuan dhe goditën policin

Blutë e Elbasanit kanë arrestuar dy të rinj pasi kanë kundërshtuar efektivët e policisë, dhe gjatë shoqërimit në komisariat dyshohet se kanë goditur një prej policëve.

Policia arrestoi Y. S. 22 vjeç dhe K. B.,  23 vjeç,  banues në Elbasan.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Goditjet për shkak të detyrës,  kryer në bashkëpunim” parashikuar nga nenet 237 dhe 25 të Kodit Penal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: