Monday , March 19 2018

Elbasan/ Goditi disa herë me thikë një 61-vjeçar, kapet pas 5 ditësh autori/ Video

Një 41-veçar është arrestuar nga policia e Elbasanit pasi akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë.

Në pranga u vu shtetasi Klasu Cani banues në Peqin “pasi më datë 06.10.2017, në Lagjen “Xhami” Peqin, gjatë një konflikti për motive të dobëta dyshohet të ketë goditur disa herë me thikë shtetasin E.Sh., 61 vjeç banues në Peqin, i cili ndodhet në spital në  Tiranë, jashtë rrezikut për jetën”, sqaron policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Vrasja me dashje e mbetur në tentativë” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta” parashikuar nga nenet 76, 22 dhe 279 të Kodit Penal.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: