Saturday , December 16 2017

Elbasan/ Sekuestrohen 56 mijë litra solar kontrabandë

Të mërkurën janë sekuestruar në Elbasan rreth 56 mijë litra solar kontrabandë, pas një kontrolli për produktet energjitike, për të cilat paguhet akcizë.

Një autobot me targë AA319/ABR050 që shkarkonte solar u pa se kishte dokumente të falsifikuara.

Për pasojë, u krye arrestimi i drejtuesit të mjetit, shtetasi E.D., lindur e banues në Lushnjë, për veprën penale “kontrabandë me mallra që paguajnë akcizë” dhe “falsifikim dokumentacioni”.

/ Top Channel

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: