Friday , April 20 2018

Fondet i UEFA-s, ja shuma marramendase që ka përfituar klubi i Elbasanit

Që nga viti 2001 dhe deri më sot UEFA ka shpërndarë për klubet pjesëmarrëse në Superligën shqiptare një fond të veçantë për zhvillimin e akademive të futbollit të këtyre klubeve.

 
Elbasani ka qenë pjesëmarrës 9 sezone që nga ky vit dhe deri më sot, duke përfituar praktikisht një shumë të konsiderueshme parash.

 
Bëhet fjalë për 113.664 euro dhe 86.400 franga, të cilat nuk dihet nëse kanë shkuar në arkat e klubit apo jo, sepse nuk ka një njoftim nga ana e klubit elbasanas.

 
Është një terr informativ përsa i përket këtij aspekti, sepse edhe vetë FSHF-ja nuk e ka bërë publike një fakt të tillë, teksa që nga sezoni 2001 kanë marrë pjesë në Superiore plot 25 skuadra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: