Saturday , April 21 2018

Formacioni i Shqipërisë kundër Izraelit. Ja skema

Ndeshja e së shtunës mes Shqipërisë dhe Izraelit duket se do të jetë vendimtare për kuqezinjtë në eliminatoret e Kampionatit Botëror ‘Rusi 2018’.

De Biazi preferon skemën taktike që është 4-5-1, ku reparti i mbrojtjes do të përbëhet nga Hysaj,Gjimshiti,Mavraj dhe Agolli.

Trajneri italian pritet të hedhë në fushë një skemë me mesfushë të ngjeshur ku në qendër të mesfushës priten që të aktivizohen Xhaka, Memushaj dhe Abrashi ndërsa në krah mbështesin Roshi dhe Lenjani.

I vetëm në sulm do të luajë Bekim Balaj ndërsa Sadiku pritet të futet disa minuta lojë si zëvendësues.

Një tjetër zëvendësim gjatë lojës pritet të ndodhë mes Lenjanit dhe Llullakut.

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë kundër Izraelit:

——————-Berisha——————

Hysaj—Gjimshiti—Mavraj—Agolli

—–Xhaka–Memushaj–Abrashi—-

Roshi—————————–Lenjani

——————-Balaj———————

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: