Thursday , May 24 2018
Loading...
Loading...

Fundjavë sportive, Elbasani vazhdon krizën

Basketboll

Elbasani – Vllaznia 73 – 78 (femra)

Elbasani – Eagles 69 – 84 (meshkuj)

Volejboll

Elbasani – Vllaznia 0 – 3 (femra)

Në pallatin e sportit “Tomorr Sinani” të qytetit të Elbasanit, u luajtën tri takime, dy përsa i përket basketbollit dhe një në volejboll.

Në të tria ndesjet skuadra e Elbasanit doli e mundur, duke treguar edhe njëherë se lojërat me dorë në këtë qytet vijojnë të jenë në krizë prej disa vitesh.

Në basketboll femrat u mundën nga skuadra e Vllanisë në shifrat 73 – 78, ndërsa meshkujt nga skuadra kryeqytetase e Eagles 69 – 84.

Ndërsa në volejboll për femra Ëlbasani u mund pastër 0 me 3 nga kundërshtari.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published.