Friday , April 20 2018

Identifikohet biznesmeni i grabitur në Elbasan

Policia e Shtetit ka identifikuar biznesmenin që iu grabit banesa dhe 2 makina sot në Elbasan. Ai është Ylli Salla.

Me date 23.10.2017 eshte marre njoftim nga salla operative per nje vjedhje banese. Sherbimet e policise kane shkuar menjehere ne vendngjarje dhe nga veprimet e para konstatuan se? Ne fshatin Mengel, ne banesen e shtetasit Y.Salla, gjate nates, persona te paidentifikuar dyshohen te kene vjedhur kasaforten dhe dy automjete. Policia po punon per identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.”

Por, në janar të 2017-ës, Ylli Salla u rrah dhe u qëllua me levë nga pronari i një fabrike peshku pranë biznesit të tij, pikës së karburantit. Një kanal i habur nga pronari i fabrikës së peshkut u bë shkak i sherrit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: