Wednesday , March 21 2018

Ilaçi shekullor dhe sëmundjet që trajton Mjaltë me arra!

Një nga ilaçet më të mira natyrore dhe që është i aftë të trajtojë disa sëmundje është përzjerja apo kombinimi shekullor mjalti me arra. Mund të themi që ky kombinim është ndër të vetmit që i siguron trupit të gjitha vlerat thelbësore duke filluar nga vitaminat, mineralet, proteinat, yndyrnat dhe karbohidratet e nevojshme.

Përgatitja është shumë e thjeshtë: Përzieni gjysmë kilogrami arra dhe gjysmë kg mjaltë të papërpunuar, mund t’i shtoni dhe lëng limoni. Këtë përzierje duhet ta konsumoni 3 herë në ditë, para konsumimit të vakteve.

Ky kombinim trajton presionin e lartë të gjakut, aneminë, dhimbjet e kokës, ulçerat e stomakut, lodhjen kronike, pagjumësinë, sklerozën etj. Përveç se ju jep të gjitha vlerat ushqyese, kjo përzierje ju përshpejton metabolizmin dhe për pasojë ju ndihmon të binin në peshë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: