Monday , May 28 2018
Loading...
Loading...
Foto Arkiva

Incident në komisionin e sigurisë. Deputeti i PD konfliktohet me Saimir Tahirin dhe Spartak Brahon

Në Komisionin Parlamentar të Sigurisë ka ndodhur këtë të martë një incident gjatë kohës kur në praninë e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri është diskutuar për buxhetin e rendit.

Pas një përplasjeje mes deputetit, Flamur Noka dhe ministrit të Brendshëm, deputeti demokrat është konfliktuar edhe me kryetarin e Komisionit, Spartak Braho dhe më pas është larguar.

Pas kësaj sjelljeje, Komisioni vendosi të kërkojë përjashtimin me 10 ditë të deputetit demokrat.

/ Top Channel

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published.