Monday , May 28 2018
Loading...
Loading...

Kontroll në burgun e Peqinit, të burgosurit i gjetet droga në qeli

“Nga Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Elbasan, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për shtetasin: Astrit Leka, 25 vjeç, banues në Durrës, aktualisht vuan dënimin në I.E.V.P Peqin, sepse nga kontrolli i ushtruar në ambjentet i I.E.V.P Peqin, nga forcat e këtij institucioni, në dhomën ku vuan dënimin shtetasi Astrit Leka, ju gjet e u bllokua në cilësinë e provës materiale 65 gramë lëndë narkotike e llojit Cannabis Sativa” informon policia.

Nga ana e policisë po punohet për identifikimin dhe kapjen e personave që kanë futur në ambjentet e I.E.V.P Peqin, lëndën narkotike të sekuestruar.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published.