Thursday , May 24 2018
Loading...
Loading...

Lëngu ‘magjik’që lehtëson të gjitha llojet e dhimbjeve

Ka shumë lloje të dhimbjeve që mund të ju shqetësojë për shkak të shëndetit të keq, ushqimit jo të mirë dhe rutinës jo të shëndetshme.

Gjithkush ka dhimbje të ndryshme në një fazë të jetës derisa disa njerëz mund të jenë të shqetësuar nga aknet, dhimbjet e lehta dhe aksidente të papritura, transmeton Klan Kosova.
Nëse ndieni dhimbje dhe nuk ka mundësi tjetër, është një recetë për të lehtësuar problemet tuaja.
Përbërësit:
2 lugë çaji kanellë
4 lugë çaji çaj të zi
4 gota ujë
4 lugë çaji të pluhurit numerik
1 copë xhinxher
1 filxhan qumësht të bajameve
2 lugë çaji mjaltë
Si përgatitet?
1. Së pari ju duhet të përzieni të gjithë përbërësit pluhur
2. Shtoni ujë dhe vloni këtë përzierje për 10 minuta
3. Shtoni çajin dhe pastaj përsëri vloni për 2 minuta
4. Shtoni qumështin e bajames dhe përzieni atë
5. Shtoni ndonjë ëmbëlsues si psh mjaltë
6. Ju duhet të pini këtë përzierje në mënyrë që ju mos të keni asnjë dhimbje apo probleme të ngjashme.
Cilat janë problemet që trajtohen nga kjo pije?
Ju do të çliroheni nga dhimbjet e kokës
Nuk ka stres
Lirim nga sëmundjet e stomakut
Diarreja dhe vjellja
Problemet me Parkinson
Lehtëson dhimbjet e shpinës
Lehtëson problemet me qarkullimin e gjakut
Lehtëson problemet e dhimbjeve menstruale
Problemet e zemrës
Obezitetin

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published.