Monday , April 23 2018

Marrëveshja/ Shqipëria heq regjimin e vizave me këtë vend

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, është takuar ditën e sotme me homologun e tij ukrainas, Pavlo Klimkin, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në vendin tonë.

Të dy ministrat kanë nënshkruar një marrëveshje për heqjen e vizave mes dy vendeve.

Z. Klimkin ka marrë konfirmimin e Bushatit për mbështetjen e Shqipërisë për Ukrainën si dhe kanë diskutuar për bashkëpunim dypalësh ndërmjet vendeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: