Friday , March 23 2018

Mbani larg nga trupi toksinat, me vetëm këto ushqime!

Pas konsumimit të një vakti të rëndë, kur barku vazhdon dhe rri i fryrë. Detox, është fjala e parë që na vjen në mendje.  Sidomos pas një dite që keni ngrënë lloj të ndryshme mishi është e nevojshme patjetër që dita në vazhdim të jetë detox.

Ujë me limon apo ujë me uthull, këtu ju bëjmë me dije se nuk është e domosdoshme që ta kaloni të gjithë ditën duke pirë vetëm ujë.

Ka disa ushqime që mund t’ia shtoni menusë së ditës. Ato janë idealet për të “zhdukur” toksinat nga trupi.

Grejpfrut

Shparg (asparag)

Hudhër

Brokolo

Lakër Brukseli

Shafran i Indisë

Mos harroni të pini edhe çaj jeshil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: