Thursday , April 19 2018

Meta takon Schulz: Programe mbështetjeje për të rinjtë shqiptarë

Kreu i Kuvendit Ilir Meta është takuar me kreun e Parlamentit Europian, Martin Schulz.

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta shprehu mirënjohjen për mbështetjen e fuqishme të PE-së për integrimin ndërsa kreu i PE-së theksoi se polarizimi dhe mungesa e bashkëpunimit dëmtojnë integrimin e Shqipërisë.

Meta ka falenderuar z. Schulz për mesazhet inkurajuese në Tiranë dhe rolin e eurodeputetëve Knut Fleckenstein dhe Eduart Kukan për reformën në drejtësi dhe integrimin.

Z. Schulz nga ana e tij vlerësoi rolin e kryeparlamentarit Meta për konsensus dhe dialog politik. Të dy bashkëbiseduesit kanë folur për programet e mbështetjes për të rinjtë shqiptarë dhe kapacitetet e tyre profesionale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: