Friday , April 20 2018

Mos i injoroni këto shenja. Paralajmërojnë për një trup të mbushur plot me toksina!

Ndotja e brendshme dhe e jashtme e ajrit, pesticidet, ushqimet e modifikuara gjenetikisht e shumë agjentë të jashtëm të dëmshëm për organizmin në një mënyrë apo në një tjetër e gjejnë rrugën për në trupin tonë. E vetmja mënyrë për të eleminuar këto toksina është një stil i shëndetshëm jetese dhe një regjim i pasur ushqimor. Më poshtë është një listë e simptomeve dhe shenjave paralajmëruese që tregojnë se trupi juaj është i mbushur me toksina. 

Pagjumesi
Nëse e keni të vështirë të flini natën, duhet të pastroni mëlçinë nga toksinat duke pirë lëngje perimesh si brokoli dhe lulelakër.
Letargji
Nëse ndiheni të lodhur dhe të përgjumër gjatë gjithë ditës, do të thotë se keni nevojë për një pastrim. Një plan detoksi në fundjave do të ihste një ide e mirë
Dhimbje koke
Dhimbjet kronike të kokës shkaktohen ose nga migrena ose nga toksinat në sistemin nervor.
Problemet me lëkurën
Nëse fytyra ju irritohet nga asgjëja është e sigurtë që trupi juaj po lufton të nxjerrë toksinat jashtë.
Gjuhë e bardhë apo e verdhë
Zbardhja e gjuhës është një shenjë e toksinave në organizmin tuaj. Ushqime toksike ndryshojnë mukozën e gjuhës.
Akumulimi i yndyrnave në zonën e barkut
Nxehtësi e pashpjegueshme
Një nga mënyrat natyrore të trupit për të hequr qafe toksinat është përmes djersës.
Nëse një person është duke përjetuar ndonjë nga këto shenja, mund të kenë nevojë për një detox.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: