Tuesday , May 22 2018

No koment/ E pabesueshme çfarë ka shkaktuar era e fortë në këtë qytet (Video)

Kushtet atmosferike nuk kanë qenë aspak favorizuese këtë javë në vendin tonë. Moti i keq i ditëve të fundit ka shkaktuar dëme të mëdha nga veriu në jug. Në disa zona reshjet e dendura të shiut dhe stuhitë kanë lënë pas ujë, baltë dhe rrugë të shkatërruara.

Por nuk mungojnë edhe episode të ngjashme me pasojat që shkakton një tornado. Në qytetin e vogël të Leskovikut vijnë pamje të një tornadoje të vërtet që ka lënë pas vetëm shkatërrime.

Furtuna që ka prekur këtë qytet jugor këtë të premte ka dëmtuar shumë çati shtëpish, por dhe pallate, ka dëmtuar shumë pemë dekorative duke dëmtuar edhe makinat që kanë qenë të parkuara dhe të paktën dy familje janë zhvendosur si pasojë e dëmeve.

Për më tepër shihni pamjet…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *