Thursday , April 19 2018

Partizani Skëndërbeu: “Elbasan Arena” kthehet në arenë lufte. Dëme materiale dhe 4 të plagosur

Stola të thyer, tifozë të rrahur dhe në dhunë ka degjeneruar takimi ndërmjet Partizanit dhe Skëndërbeut.  Në minutën e 78-të të pjesës së dytë forcat e ndërhyrjes së shpejtë janë futur në brendësi të stadiumit ku ishin të vendosur tifozët e Partizanit, duke ushtruar dhunë ku për pasojë 4 tifozë kanë rrezikuar jetën. Ndeshja ka rifilluar pas 20 minutash ndërprerje.  Dëmet në stadium do të llogoriten ditën e nesërme.

tifozat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: