Saturday , April 21 2018

Peqin/ Fëmija 8-vjeçar përplaset për vdekje

Një fëmijë 8 vjeçar është përplasur për vdekje në Peqin.

Mësohet se fëmija u përplas nga një kamionçinë, ku megjithëse u dërgua me urgjencë në spital, 8 vjeçari nuk ka mundur të mbijetojë, duke gjetur vdekjen gjatë rrugës.

“Njoftohemi se sot më datë 24. 09. 2016 shtetasi Xh. S rreth 40 vjeç, banues në Lushnje  duke drejtuar mjetin tip Benz Kamioçinë me targa LU 68 262, në fshatin Gjocaj,  ka aksidentuar me pasojë vdekjen,  këmbësorin shtetasin S.B rreth 8 vjeç,  banues në fshatin Gjocaj”, sqaron policia.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet hetimore dhe proceduriale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: