Friday , April 20 2018

Pija “magjike” për të humbur peshë.

Humbja e kilogramëve të tepërt është kthyer në një sfidë të vërtetë për një pjesë të mirë të shoqërisë. Por, rënia në peshë nuk ka qenë kurrë më e lehtë se tani. E kjo falë një pije e cila ju mundëson qe vetëm për dy ditë, të vëreni dallime të mëdha. Shumë e thjeshtë në përgatitje.

Për këtë ju duhet:

-Një grusht gjethe majdanozi -1 litër ujë -Një lugë gjelle mjalt

Procesi:

Copëtoni një grusht gjethe majdanozi dhe shtoni 5 lugë gjelle nga majdanozi i copëtuar në një litër ujë.

Vloni ujin për 20 minuta.

Vendoseni çajin dhe shtoni 1 lugë mjaltë në mënyrë që ti jepni shije dhe më pas çaji juaj është gati. Pini 3 gota të këtij çaji nga majdanozi çdo ditë për të zvogëluar madhësinë e belit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: