Sunday , November 19 2017

Rama iu thotë “mirëmëngjes” me videon e transformimit të shumëpritur të ferrokromit në Elbasan (Video)

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur per urimin e dites se mbare per gjithe ndjekesit e tij ne rrjetet sociale, videon e transformimit industrial per perpunimin e kromit.

Transformim qe sipas tij sjell punesim real dhe zhvillim te qendrueshem “përkundër çerekshekulli shitje për një “copë buke” të materialit të papërpunuar në tregjet e huaja”.

Postimi i Rames 

MIRËMËNGJES 😀 dhe me këtë transformim të shumëpritur industrial të standardeve ndërkombëtare, që krijon kapacitet përpunues brenda vendit të kromit, punësim real e zhvillim të qëndrueshëm të sektorit (përkundër çerekshekulli shitje për një “copë buke” të materialit të papërpunuar në tregjet e huaja), ju uroj një ditë të mbarë.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: