Friday , April 20 2018

Referimin materialesh hetimore ndaj 7 personave. Goditën autobuzin e tifozave korçarë me sende të forta

Specialistët për Krimet, në Komisariatin e Policisë Elbasan, bënë referimin e materialeve  hetimore ndaj shtetasve:

E.D, 54 vjeç, banues në Tiranë

R.H, 58 vjeç, banues në Tiranë

F.B, 24 vjeç, banues në Tiranë

A.P, 19 vjeç, banues në Tiranë

F.O, 26 vjeç, banues në Tiranë

M.K, 19 vjeç, banues në Tiranë

SH.M, 43 vjeç, banues në Tiranë

Këta shtetas, në orën 16:35 në unazën e qytetit Elbasan, në momentin e ardhjes të autobuzave të tifozave të Skenderbuet  të Korçës , në bashkëpunim me njëri – tjetrin  dyshohen të kenë goditur me sende të forta njërin prej autobuzave,  duke dëmtuar xhamin anësor të mjetit me targa KO 1750B, drejtuar nga shtetasi GJ.R.

Në orën 18:50 gjatë zhvillimit të ndeshjes, të futbollit midis ekipeve të Partizanit dhe Skënderbeut në Stadiumin “Elbasan Arena”,  nga veprimet e tyre,  janë thyer 120 stola të stadiumit, janë hedhur mjete piroteknike (fishekzjarre) në fushë, si dhe   janë goditur me sende të forta  punonjësit e policisë të Repartit  F.N.SH. Tiranë.

Nga këto veprime, u  dëmtuan dy punonjës policie si dhe janë thyer  paisjet mbrojtëse të shërbimit të tyre

Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan po vazhdon punën për për identifikimin e shtetasve të tjerë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: