Tuesday , May 22 2018

Sherr me sende të forta në Elbasan. Arrestohen 2 persona

Specialistët për Krimet,  në Komisariatin e Policisë Elbasan,  bënë arrestimin në flagrancë 2 shtetasve:

Një  64 vjeçari dhe një 53 bvjeçari, të dy banues  banues në Elbasan

Arrestimi i tyre u bë pasi,  gjatë një konflikti për motive të dobëta,  dyshohet të kenë  goditur njëri- tjetrin me sende të forta.

Shtetasit u dërguan për ndihmë mjekësore në Spitalin Kirurgjik Elbasan dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu janë referuar materialet edhe për një  39 vjeçar ,  pasi dyshohet të ketë goditur 53 vjeçarin.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Plagosja e lehtë me dashje” parashikuar nga neni 89 i Kodit Penal

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *